ZAPRASZAMY SERDECZNIE do wzięcia udziału w teście na orientację i sprawność „Złota Cobra”. W tym roku będziemy Was gościć w Wiosce Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim.

Tradycyjnie, na starcie otrzymacie mapę z zaznaczonymi punktami. Waszym zadaniem będzie odnaleźć te punkty w terenie przy pomocy jedynie otrzymanej mapy i kompasu, potwierdzić swoją obecność na punktach używając perforatora oraz stawić się na mecie!

Przygotowaliśmy dwie trasy:

TRADYCYJNĄ – 10 punktów kontrolnych, 10-12 km do przejścia, mapa z lat 70-tych w skali 1:10 000. Teren bardzo ciekawy, z dużą ilością rozmaitych dołków, górek, granic kultur i strumieni… Same punkty w miejscach charakterystycznych, jednak nie widoczne z drogi, po wszystkie trzeba będzie się pofatygować skręcając ze ścieżek w rozmaite kierunki świata…

RODZINNĄ -14 punktów kontrolnych, 5-7 km do przejścia, mapa aktualna z października 2018r., punkty łatwo dostępne, widoczne z kierunku nachodzenia, można ją będzie przejść z małymi dziećmi. Trasa idealna dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia w rajdach na orientację lub nie lubią przedzierać się przez krzaki! Dla wszystkich innych – polecamy trasę tradycyjną!

Startować będzie można od godziny 9-tej do 12-tej. Nie ma limitu osób w drużynie i nie limitu czasu. Prosimy jednak, żeby pokonać trasę za dnia. A jak zacznie się ściemniać (około godziny 17-tej) Hobbici wyruszą na Wasze poszukiwanie :)

Zapisy przez formularz dostępny na stronie internetowej do 18.10.2018r.

Podczas imprezy będzie pobierana opłata startowa w wysokości 20zł. W ramach wpisowego będzie można zjeść zupę Hobbicką, kiełbasę z ogniska oraz otrzymać symboliczną pamiątkę ze „Złotej Cobry!”

Do zobaczenia!