ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w TEŚCIE NA ORIENTACJĘ i SPRAWNOŚĆ „ZIELONA COBRA.

Tym razem spotykamy się w sobotę 6 kwietnia 2019 roku na parkingu leśnym przed miejscowością Kłos.

Startować będzie można od godziny 9.00 do 12.00. Oznacza to, że jak zjawicie się w tym przedziale czasowym w „bazie”, to otrzymacie mapę z folią ochronną oraz pustą Kartę Startową, gotową do potwierdzenia na niej za pomocą perforatorów, znalezionych punktów kontrolnych (PK) z mapy w terenie!

Nikomu nie przydzielamy minuty startowej przed wyznaczonym czasem, czyli im kto się pojawi wcześniej w bazie, tym szybciej wystartuje. Mamy nadzieję, że wszystkim uda się odnaleźć komplet PK przed zmrokiem!

Jako, że jest to Zielona Cobra, spodziewać się możecie punktów „stowarzyszonych”. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że podbijecie jakiś punkt, za który zostaniecie ukarani karą czasową w postaci np. 25 minut! Doświadczony „cobrowicz” wie, w których momentach należy zwalniać!!! Możecie przejrzeć przed startem poprzednie edycje Zielonej Cobry…

W przypadku gdy budowniczy trasy jest też kartografem mapy, to ma nad Wami ogromną przewagę… Obiecuje jednak, że nie będzie wykorzystywał swojej znajomości terenu nad wyraz!

Obie trasy ponownie zmierzyć się będą musiały z nową mapą (aktualność styczeń 2019 r.) o nazwie „NieZaWodna Grodna” jednak z całkiem innej strony!!!

Do wyboru są dwie trasy:

Tradycyjnaskala mapy 1:10 000, 12 PK, długość 10-11km, kolejność potwierdzania punktów jest dowolna, brak limitu czasu, dowolna ilość osób w zespole, jednak każda osoba otrzymuje osobistą kartę startową, z której jest „rozliczana” na MECIE. Same punkty kontrolne oddalone będą od ścieżek i umieszczone w miejscach charakterystycznych: dołki, górki, kopczyki, granice kultur, zakręty strumieni, narożniki ogrodzeń czy inne..

Rodzinnaskala mapy 1:7500, 14 PK, długość 6-7km, kolejność potwierdzeń PK jest dowolna. Nie ma limitu czasu ani limitu ilości osób w zespole. Trasa zbudowana będzie tak, żeby punkty nie były za bardzo schowane i oddalone od ścieżek leśnych! Przygotowywana dla osób, które zaczynają swoją karierę z rajdami na orientację oraz rodzin z dziećmi. Zamiast dodatkowych punktów stowarzyszonych może pojawić się jakieś zadanie związane z nadchodzącą „wiosną” 🙂

Zapisywać się można przez dostępny formularz. Mamy nadzieję, że nikogo nie przestraszy akceptacja Regulaminu – takie są wymogi i tzw. „siła wyższa”.

Zapisy trwają do 4 kwietnia.2019 r. (czwartek) do godz. 24.00

W piątek natomiast drukujemy już mapy i osoby zapisane mają je zapewnione!

Na cele organizacyjne zbierać będziemy po 20 zł – płatne przed STARTEM.

Zapewniamy ciepły posiłek, herbatę i pamiątkę z imprezy!

Koniecznie należy zabrać ze sobą wiadro dobrego humoru i pozytywnego nastawienia oraz trzy słoiki wyrozumiałości dla kartografa – budowniczego trasy!

Do zobaczenia!!!