„Ostatnie słowo”

Czarna Cobra 2017 już pojutrze. Budowniczy ledwie żywy, sukcesywnie rozwiesza lampiony i zastanawia się po jakiego grzyba zaplanował aż tyle punktów kontrolnych?
Po ogromnych opadach deszczu (spadła chyba miesięczna norma w ciągu jednej doby) w lesie jest jedno wielkie błoto. Zapewne dzięki temu trasa będzie jeszcze ciekawsza.

Już jutro (w piątek) od 18 będzie czynna baza zawodów. Znajduje się ona na terenie Nadleśnictwa Karnieszewice – jest to sala w której odbywało się zakończenie poprzedniej Cobry.
W związku z budową drogi ekspresowej, zachowajcie ostrożność podczas zjazdu do Nadleśnictwa, dlatego, iż codziennie panuje tam inna organizacja ruchu. Kompleks w którym położony jest Nadleśnictwo jest na uboczu, w lesie. Na terenie kompleksu znajdują się miejsca parkingowe.

BAZA ZAWODÓW

 

 

 

 

Weźcie proszę pod uwagę, że w bazie zawodów nie ma tam tyle miejsca co w kompleksie szkoły, czy Sali gimnastycznej. Zapewnimy Wam nocleg w warunkach turystycznych. W bazie są toalety nie ma typowego prysznica, lecz przygotowaliśmy pomieszczenie w którym po zawodach można się obmyć i przebrać. Dla ekstremalistów podpowiem, że w pobliżu płynie rzeczka. Przypominam, że celem zawodów jest dobra zabawa na trasach a sam udział jest zupełnie darmowy.

Organizatorem jest Nadleśnictwo Karnieszewice. Pracownicy, wykonali już ogrom pracy by godnie Was ugościć. Wszyscy którzy uczestniczą w organizacji zawodów robią to z wielką pasją, ale ich doświadczenie jeśli chodzi o cykl Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację jest niewielkie. Dlatego proszę, jeśli zdarzą się jakieś potknięcia, uszanujcie trud jaki został włożony w organizację imprezy.

Od około godziny 7 w sobotę rusza biuro zawodów. Po podpisaniu standardowego oświadczenia dostaniecie kartę startową o 8.40 spotykamy się na odprawie startowej. Proszę o odpowiednie wcześniejsze przybycie by nie było niepotrzebnej kolejki podczas wydawania kart.

O 9.00 startuje trasa piesza TP 50 i trasa rowerowa TR50. Na trasie rodzinnej uczestnicy sami decydują o której chcą wystartować, ich rejestracja zacznie się dopiero po wystartowaniu głównych tras.

Później czekają na Was naprawdę fajne trasy. O Szczegółach dowiecie się na odprawie startowej.

Po powrocie z tras będzie czekał ciepły posiłek, ognisko itp. Sukcesywnie odbędą się ceremonie zakończenia. Jeśli ktoś będzie musiał skorzystać z noclegu sobota/niedziela prosimy o taką informację podczas wydawania kart startowych. Przypominam, że na terenie bazy zawodów obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania alkoholu. Cały kompleks jest monitorowany i zakaz ten będzie egzekwowany.

Na koniec napiszę, że mam nadzieję że będziecie się wspaniale bawić, a trasa zapadnie Wam w pamięć. Niestety z przyczyn osobistych będzie to moja ostatnia impreza jaką współorganizuję. Jeśli nikt nie „przejmie pałeczki”, będzie to ostatnia Cobra jaka się odbyła.
Tym bardziej chciałbym aby Wszyscy byli zadowoleni.

Do zobaczenia w sobotę na starcie.

Tomasz Kowalczyk