Biała Cobra powinna być rozgrywana w zimowej scenerii. Obecnie jest ciepło, pada deszcz. Pogoda szykuje jednak niespodziankę. W nocy z piątku na sobotę może sypnąć śniegiem i delikatny przymrozek spowoduje, że ewentualny śnieg utrzyma się do godzin popołudniowych.

Mapy są już wydrukowane. Będą one dla Was mam nadzieję pozytywnym zaskoczeniem. Wydrukowane są na papierze o zwiększonej odporności na wilgoć – zobaczymy jak on sprawdzi się w praktyce. Dodatkowo mapa i karta startowa stanowią jedną całość.
Mapa na trasie podstawowej jest w skali 1:25000. Wydrukowana w kolorze. Podkładem są dwa rodzaje map topograficznych. Mi osobiście się bardzo podoba. Kilka punktów ma powiększenia w nieokreślonej skali.
Punktów kontrolnych jest 15. Długość trasy wg wariantu budowniczego wynosi ok 15km. Punkty są tak zaplanowane, że tworzą coś w rodzaju dwóch pętli. Kolejność zdobywania PK jest dowolna, więc sami decydujecie ile punktów jesteście w stanie zdobyć. Wygrywa osoba, która zdobędzie i prawidłowo potwierdzi najwięcej PK w jak najkrótszym czasie.

Prawidłowo potwierdzony punkt na karcie startowej to wpisanie w wolnej kratce karty startowej numeru potwierdzanego punktu, spisanie kodu z lampionu oraz przebicie karty perforatorem. Brak jednego z elementów (numer PK, kod perforator) powoduje, że punkt nie zostanie zaliczony.
Sami wybieracie, o której chcecie wystartować. Start odbywa się w godzinach 8-12. Startujemy co pełne 15minut. Zamknięcie mety nastąpi o godzinie 17. Po tym czasie uczestnik nie zostanie sklasyfikowany i może nie otrzymać posiłku.
Miejscem startu jest wiata nad rzeką Gwdą. Jest to zadaszona wiata, przy której rozpalimy ognisko. Wiata i otoczenie nie mają miejsca dogodnego na przebranie się, nie ma prądu i toalet.
Zaplanowałem dla Was kiełbaski do samodzielnego upieczenia. Dodatkowo będzie dla Was woda, chleb, jakieś przekąski. Ze względu na to, że chętnych jest jedynie ok 30 osób, logistycznie ciężko jest zamówić ciepły posiłek bądź herbatę dla tak małej liczby osób. Polecam zabrać ze sobą coś ciepłego w termosach.
Pamiętajcie, że wpisowe wynosi 30zł. W razie możliwości proszę o odliczenie kwoty.
Z opłaty wpisowego są zwolnieniu zwycięzcy wszystkich edycji Cobry z 2016 roku oraz dzieci do lat 16. Pamiętajcie, że dzieci do lat 16 muszą startować pełnoletnim opiekunem. Osoby w wieku 16-18 muszą mieć pisemną zgodę rodziców na start w Białej Cobrze.

Zabierzcie ze sobą długopis, kompas i telefon komórkowy. Osoby które nie podały  numeru telefonu przy zapisach muszą numer podać Organizatorowi przed startem – jest to związane względami bezpieczeństwa.

Widzimy się w sobotę, życzę Wszystkim miłej zabawy.