Zaproszenie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w TEŚCIE NA ORIENTACJĘ i SPRAWNOŚĆ „BIAŁA COBRA.

Tym razem spotykamy się w sobotę 19 stycznia 2019 roku w klubie Rady Osiedla Rokosowo (dawne kino „Zacisze” przy ul. Ruszczyca14 w Koszalinie).

Startować będzie można od godziny 9.00 do 12.00. Oznacza to, że jak zjawicie się w tym przedziale czasowym w „bazie”, to otrzymacie mapę z folią ochronną oraz pustą Kartę Startową, gotową do potwierdzenia na niej, za pomocą perforatorów, znalezionych punktów kontrolnych (PK) z mapy w terenie!

Nikomu nie przydzielamy minuty startowej przed wyznaczonym czasem, czyli im kto się pojawi wcześniej w bazie, tym szybciej wystartuje. Mamy nadzieję, że wszystkim uda się odnaleźć komplet PK przed zmrokiem!

Nowością podczas tej edycji jest mapa…. Powstaje ona bowiem aktualnie od początku 2018 roku. Okazuje się w praktyce, że Góra Chełmska jest jednak ogromnym wyzwaniem dla niedoświadczonego jeszcze kartografa! Teren jest trudny, wiele miejsc bardzo obfitych w ciekawe formy terenowe i to w jednym miejscu. Oznacza to, że nie można wszystkich form zaznaczyć jednocześnie i trzeba się na coś zdecydować! Dużo jest rozmaitych skarp/wąwozów – wobec tego nie zawsze wszystkie elementy będą widoczne, gdyż nie da się ich „wymalować” – po prostu, przez brak miejsca na mapie. Praca nad mapą w lesie jest bardzo czasochłonna. Dziennie powstaje maksymalnie 0,25 km kwadratowego… Mamy nadzieję, że to docenicie!

Mapa robiona jest w standardzie do biegów na orientację. Las będzie występował w kilku kolorach, zależnie o szacowanej możliwości szybkiego poruszania się po nim. Postaramy się przygotować Wam do tego ściągi, żeby było łatwiej się orientować…

Do wyboru są dwie trasy:

Tradycyjna: skala mapy 1:10 000, 12 PK, długość 10-11km, kolejność potwierdzania punktów jest dowolna, brak limitu czasu, dowolna ilość osób w zespole, jednak każda osoba otrzymuje osobistą kartę startową, z której jest „rozliczana” na MECIE. Same punkty kontrolne oddalone będą od ścieżek i umieszczone w miejscach charakterystycznych: dołki, górki, kopczyki, granice kultur, zakręty strumieni, narożniki ogrodzeń czy inne..

Rodzinna: skala mapy 1:7500, 14 PK, długość 6-7km, kolejność potwierdzeń PK jest dowolna. Nie ma limitu czasu ani limitu ilości osób w zespole. Trasa zbudowana będzie tak, żeby punkty nie były za bardzo schowane i oddalone od ścieżek leśnych! Przygotowywana dla osób, które zaczynają swoją karierę z rajdami na orientację oraz rodzin z dziećmi. Przy punktach kontrolnych mogą znaleźć się ozdobne dziurkacze zamiast perforatorów.

Zapisywać się można przez dostępny formularz. Mamy nadzieję, że nikogo nie przestraszy akceptacja Regulaminu – takie są wymogi i tzw. „siła wyższa”.

Zapisy trwają do 17 stycznia 2019 r. (czwartek) do godz. 24.00

W piątek natomiast drukujemy już mapy i osoby zapisane mają je zapewnione!

Na cele organizacyjne zbierać będziemy po 20 zł – płatne przed STARTEM.

Zapewniamy ciepły posiłek, herbatę i pamiątkę z imprezy!

Koniecznie należy zabrać ze sobą wiadro dobrego humoru i pozytywnego nastawienia oraz trzy słoiki wyrozumiałości dla kartografa – budowniczego trasy!

Do zobaczenia!!!